Select State
Select the search type
  • Site
  • Web
SEARCH

Latest News

2017 Australian All Schools Championships - Team Announcement.

Wednesday, 18 October 2017 | EO.AACT

Views

3001
14G Abbie Bailey 100m 200m 400m Long Jump

14G Georgia Willey 100m




14G Charlotte Nicholson 400m




14G Inemami Ajulo 200m Long Jump High Jump


14G Lucy Hincksman 800m 1500m



14G Astrid Smyth 800m 1500m



14G Laura Burns 3,000m Walk




14G Sydney Shaw 3,000m Walk




14G Sophie Rogic High Jump Triple Jump



14G Amelia Dixon Triple Jump




14G Kayla Hetaraka Discus Shotput



14G Siena Russell Discus




14G Elise Finney Shotput




14G Katherine Teague Javelin




14G Emma Anderson Javelin




14G Indygo Prebble AWD 100m Long Jump Discus Javelin Shotput








14B Ahmed Al-Ani 100m




14B Joshua Petrovic 100m




14B Jules Bacchus 200m 400m



14B Lachlan Mertz 200m




14B Isaac Weekley 400m




14B James Lemon 800m 1500m High Jump


14B Luke Levay 800m 1500m



14B Tom Hunt 3,000m Walk




14B Danny Riley 90m Hurdles Discus Javelin Hammer

14B Joshua Kalozi 90m Hurdles




14B Blake Wilson High Jump Triple Jump Long Jump


14B Itamar Oren Long Jump Pole Vault Shotput Javelin Discus
14B James Webb Triple Jump




14B Angus Boshier Pole Vault




14B Scott Lee Shotput




14B Kai Donohue Hammer




14B Nathaniel Halpin AWD 100m 200m Long Jump Shotput Discus








U16G Holly Abbey 100m 200m



U16G Rebecca Guest 100m 200m 400m


U16G Annick Theron 100m




U16G Molly Sturgiss 200m 400m 200m Hurdles 400m hurdles


U16G Hannah Cadden 400m 800m 3,000m 2,000m Steeple

U16G Shannon Lanza 800m




U16G Layla Rowntree 800m 1500m 3000m 2000m Steeple

U16G Zoe Melhuish 1500m




U16G Emma Dunn 3000m




U16G Hannah Manning 3000m Walk




U16G Claire Solomon 1500m




U16G Alexandra Krope 90m Hurdles Discus Shotput Javelin

U16G Adela Russell 90m Hurdles High Jump Long Jump Triple Jump

U16G Lizanne van Scheppingen 90m Hurdles Long Jump Triple Jump Pole Vault

U16G Charlotte Kalozi 200m Hurdles




U16G Chloe Waddell 200m Hurdles




U16G Jennifer Alley High Jump




U16G Emily Pease High Jump Long Jump Discus Shotput Javelin
U16G Tara Wyllie Triple Jump




U16G Charlotte Rauraa Discus Hammer



U16G Rebecca Hughes Shotput




U16G Selena Wiesel Javelin












U16B Luka Krajina 100m 200m



U16B Chandler Leydon 100m 200m



U16B Austin Tetteh 100m 200m 400m


U16B Finn Brennan 400m




U16B Levin Hutter 400m




U16B Jacob Davill 800m




U16B Tomas Palfrey 800m 1500m



U16B Max Rosin 800m 1500m



U16B Angus Thompson 1500m 3000m



U16B Raage Noor 3000m




U16B Jacob Todd 2000m Steeple




U16B Gwyllym Young 3000m Walk




U16B Colby Eddowes 100m Hurdles High Jump Long Jump Pole Vault

U16B Jeremy Maranan 100m Hurdles 200m Hurdles Long Jump


U16B Ethan Laver 200m Hurdles Pole Vault



U16B Zachary Robb 200m Hurdles




U16B Jeb Smith High Jump




U16B Finley Hegyi Long Jump Triple Jump



U16B Oscar O'Neill Triple Jump




U16B Austin Vincent Triple Jump




U16B Evan Goad Pole Vault




U16B Matthew Teague Discus Shotput Hammer


U16B Jacob West Discus Shotput



U16B David Wilson Discus Shotput Hammer


U16B Sebastian Bellas Javelin




U16B Jack Mines Javelin




U16B Cameron Scott Javelin




U16B Eden Thomas AWD 100m 200m 400m

U16B Samuel Torley 800m 1500m











U18G Antonia Cholewick 100m 200m 100m Hurdles Pole Vault

U18G Mikayla Cruz 100m 400m 100m Hurdles Long Jump


U18G Claire De Salis 100m 200m 400m


U18G Annamaria Leszczynska 200m 400m 400m Hurdles


U18G Olivia O'Donnell 800m 1500m



U18G Katherine Rose McKune 1500m 3000m



U18G Capella Maguire 1500m 3000m



U18G Angela Riach 3000m 2000m Steeple



U18G Elizabeth Henderson 5000m Walk




U18G Gabby Hunt 5000m Walk




U18G Riley Proudfoot 100m Hurdles 400m Hurdles



U18G Ainsleigh Whipp High Jump




U18G Eloise Millington Long Jump Triple Jump



U18G Grace Gee Triple Jump




U18G Hanna Lukowski Triple Jump




U18G Lucie Beahan Pole Vault




U18G Jasmin Oren Pole Vault




U18G Aletana Ajulo Shotput












U18B Thomas Brewer 100m 200m



U18B Connor Griffiths 100m 200m



U18B Edward Osei-Nketia 100m 200m



U18B Matthew McGrory 400m 800m 1500m


U18B Nathan Perry 400m Triple Jump



U18B William Robinson 400m




U18B James Bartholomaeus 800m 3000m 2000m Steeple


U18B Lachlan Donohue 800m 1500m 2000m Steeple


U18B Aidan Pitt 3000m




U18B Callum Burns 1500m 2000m Steeple



U18B Mitchell Baker 5000m Walk




U18B Tim Fraser 5000m Walk




U18B Connor Frew 5000m Walk




U18B Dillon Manning 110m Hurdles Pole Vault



U18B Zane Bijorac High Jump




U18B Paul Genders-Dibden High Jump




U18B Thomas Hoogendoorn High Jump




U18B Yomi Adeyemi Long Jump




U18B Erek Lukowski Long Jump Triple Jump



U18B Simon Yung Long Jump Discus Javelin 110m H Pole Vault
U18B Liam Moorby Triple Jump




U18B Ryan Goad Pole Vault




U18B Oscar Curtis Discus Shotput Javelin Hammer

U18B Stephen Fraser Discus Shotput Hammer


U18B Oscar Miller Javelin




News Search
Latest Videos

CONTACT US

Phone:        +61 (02) 6253 4420
Fax:           +61 (02) 6253 4417
Email:         info.act@athletics.org.au

Office Hours:  Monday 9.30am - 5.30pm

Wednesday 1.00pm - 6.00pm

Friday 9.30am - 5.30pm

 
ABN:  51 215 120 626